بطحایی: افزایش حقوق معلمان بین 150 تا 600 هزار تومان از ابتدای مهر

 خبرگزاری فرهنگیان: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: از ابتدای مهر، حقوق معلمان بین 150 تا 600 هزار تومان بر اساس رتبه ای که کسب می کنند، افزایش می یابد.

سید محمد بطحایی در میزگرد رتبه بندی معلمان در سی و دومین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن همایش های برج میلاد در حال برگزای است، اظهار داشت: طرح رتبه بندی معلمان با یک مشارکت همه جانبه بین معاونت های مختلف و دانشگاه فرهنگیان مراحل مختلف را پشت سر گذاشت و امید داریم در روزهای آینده به تصویب برسد و از اول مهر احکام جدید رتبه بندی را صادر کنیم.

وی ادامه داد: وقتی صحبت از طرح تحول بنیادین می کنیم به عنوان تنهاترین سند استراتژیک وزارت آموزش و پرورش است و شرط لازم برای حرکت تأمین منابع است.
 
بطحایی افزود: سهه خط مشی برای تأمین منابع داریم که شامل منابع دولتی است که در دو سال گذشته توانستیم سهم آموزش و پرورش از منابع دولتی را قدری افزایش دهیم اما با تأمین منابع فاصله دارد که در دو سال گذشته بیش از دو دو درصد سهم خود را از دولت را افزایش دادیم.
 
وی یادآور شد: خط مشی دوم تأمین منابع مشارکت بخش غیردولتی است که در طول دو سال گذشته این روند بهبود پیدا کرده است و سومین خط مشی، ارتقای بهره وری است.
 
جزئیات افزایش ۳۵ درصدی حقوق نیروهای اداری آموزش و پرورش
 
بطحایی اظهار داشت: فوق‌العاده بند 10 ماده 68 مربوط به افزایش حقوق نیروهای اداری، بهمن‌ماه سال گذشته به تصویب هیأت وزیران رسید.
 
وی افزود: این مصوبه همان 35 درصدی است که قرار بود به حقوق نیروهای اداری اضافه شود، اما میانگین آن 21 درصد و سقف آن 35 درصد درنظر گرفته شده است.
 
سرانه مدارس را تا چند روز آینده اعلام می‌کنیم
 
بطحایی با اشاره به عمده‌ترین مشکل توقف این مصوبه خاطرنشان کرد: با اجرای این مصوبه، اختلاف زیادی بین کارکنان دستگاه‌های اجرایی با معلمان ایجاد می‌شد و فاصله پرداخت‌ها را زیاد می‌کرد.
 
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: پیش‌بینی می‌کنیم با اجرای طرح رتبه‌بندی، زمینه برای اجرای فوق‌العاده ویژه که مشمول این مصوبه قرار خواهند گرفت ایجاد و این افزایش حقوق به نیروهای ستادی و اداری پرداخت می‌شود.
 
بطحایی با بیان اینکه اگر به هر دلیل این فوق‌العاده ویژه به اجرا درنیاید، برنامه دیگری را دنبال خواهیم کرد، گفت: طرح دیگر شامل افراد ستادی و اداری خواهد شد که شامل بند 230 می‌شود، اما سعی می‌کنیم از طریق رتبه‌بندی نیروهای اداری شامل این افزایش حقوق کنیم.
 
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: تلاش می‌کنیم تا این حکم از فروردین 1394 اجرایی شود.
 
وی با اشاره به اینکه از محل افزایش بهره‌وری و ساماندهی نیروی انسانی کارهای جدیدی در آموزش و پرورش انجام شده است، تصریح کرد: موفق شدیم حق شغل کارکنان را تا 1500 امتیاز افزایش دهیم، در این راستا موفق شدیم حق نوار مرزی را برقرار و همچنین قانون مرخصی 9 ماه زایمان بانوان فرهنگی را اجرا کنیم.
 
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت سرانه به مدارس اظهار کرد: سرانه مدارس را تا چند روز آینده اعلام می‌کنیم و مطمئن باشید نسبت به سال گذشته، وضعیت خوبی خواهد داشت.
 
وی با بیان اینکه برخی سؤال پرسیده‌اند که آیا افراد بازنشسته شامل طرح رتبه‌بندی معلمان خواهند شد یا خیر، گفت: افرادی که حتی در شهریورماه امسال بازنشسته می‌شوند را در تلاش هستیم بتوانیم در پاداش پایان خدمت از مزایای رتبه‌بندی استفاده کنند و حقی از آنها ضایع نشود.
 
 
معلمان بالای 6 سال سابقه مشمول طرح رتبه بندی هستند/ امتیاز 65درصد معلمان در رتبه خبره و عالی
 
هاشم مسعودی مشاور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش نیز گفت: در رتبه بندی به دنبال یک نظام ساختارگرا مبتنی بر شایستگی هستیم.
 
وی ادامه داد: معلمان بالای 6 سال سابقه در مشمول این طرح می شوند، بیان داشت: 65 درصد معلمان در رتبه خبره و عالی قرار دارند

Related posts

One Thought to “بطحایی: افزایش حقوق معلمان بین 150 تا 600 هزار تومان از ابتدای مهر”

  1. حسین حسینیان

    سلام چقدر خوب است عیدی بازنشستگی رو یکجا موقع بازنشستگی. می دادن تمام امید مان همان است .

Leave a Comment