برخی اقدامات وزیر آموزش و پرورش در لارستان فارس

اخبار آموزش و پرورش
اخبار آموزش و پرورش: وزیر آموزش و پرورش در سفرش به لارستان فارس از سالن ورزشی پیام زینب(س) و بزرگترین مجموعه خیرساز جنوب کشور بازدید کرد و کلنگ یک مدرسه را هم به زمین زد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان، علی اصغر فانی هنگام ورود به استان فارس از سالن ورزشی آموزش و پرورش  لارستان،  با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد  و 330  میلیون ریال  و در مدت 4 سال ساخته شده است، بازدید کرد.

زیر بنای این سالن یک هزار و 591 متر مربع می باشد و دارای بخش های ورزشی و اداری ، رختکن و … است. کفپوش استفاده شده در این سالن از جنس مرغوب و با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 200 میلیون ریال تهیه شده است.

کلنگ احداث آموزشگاه 9 کلاسه امیر کبیر لارستان فارس به زمین زده شد

 
کلنگ احداث آموزشگاه 9 کلاسه امیر کبیر شهرستان لارستان با اعتباری بالغ  بر 19 میلیارد ریال و با اعتبار 50 درصدی نوسازی مدارس و مشارکت 50 درصدی موسسه خیریه نیک اندیشان هاشمی لارستان به زمین زده شد.

این آموزشگاه 9 کلاسه در زمینی به مساحت 3200 متر مربع  احداث خواهد شد که امکاناتی شامل، کلاس های درس، کتابخانه، نمازخانه، کارگاه ،آزمایشگاه ،سرویس بهداشتی ،سرایداری و بخش اداری  برای آن پیش بینی شده است.

سازه این پروژه به صورت اسکلت فلزی و دارای 200 متر دیوارکشی و 1500 متر مربع نیز محوطه سازی شامل، حیاط و فضای سبز خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش از بزرگترین پروژه فرهنگی خیرساز جنوب کشور بازدید کرد

بزرگترین پروژه فرهنگی، آموزشی و ورزشی خیرساز جنوب کشور شامل سالن ورزشی، کتابخانه و فضاهای آموزشی است و توسط خیر لارستانی حاج ناصر منیری در سه فاز در دست ساخت است.

برای اجرای فاز اول این پروژه که 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، 300 میلیارد ریال پیش بینی شده است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه سفر 2 روزه خود به لارستان همچنین از مرکز آموزش امام جعفر صادق (ع) لار نیز بازدید کرد.

در این مرکز آموزشی شبانه روزی که به شکل هیات امنایی اداره می شود، 50 دانش آموز به شکل رایگان تحصیل می کنند و در کنار کتاب های درسی، به فراگیری قرآن نیز می پردازند.

گفتنی است، شرکت در همایش تخصصی جوان و اندیشه و دیدار با فرهنگیان لارستان از دیگر برنامه های سفر 2 روزه وزیر آموزش و پرورش به این شهرستان است.

Related posts

Leave a Comment