افزایش سهم کیفیت در الگوی تعیین شهریه مدارس غیردولتی به 10 درصد در سال تحصیلی جدید

خبرگزاری فرهنگیان

اخبار آموزش و پرورش: مدیرکل مدارس غیردولتی آموزش و پرورش از افزایش سهم کیفیت در الگوی تعیین شهریه مدارس غیردولتی به 10 درصد در سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان، مجتبی زینی‌وند مدیرکل مدارس غیردولتی آموزش و پرورش در همایش آموزشی – توجیهی دوره‌های ضمن خدمت با عنوان تلفیق برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی و پرورشی که در مجتمع ولایت کمیته امداد امام (ره) در حال برگزاری است، اظهار داشت: معلم آموزش دیده و با انگیزه در تحول و برنامه‌های کیفیت آموزشی و پرورشی و ارائه الگوهای مورد نظر اولیاء نقش مهمی دارد.

وی با بیان اینکه کیفیت آموزشی یکی از عوامل تاثیرگذار در مدارس غیردولتی است، افزود: موسس مدرسه غیردولتی، مدیر مشارکت‌ها و کارشناس مسئول غیردولتی با همدلی و هماهنگی در دسترسی به کیفیت این مدارس نقش تاثیرگذاری دارند.

زینی‌وند بیان داشت: اکثر افرادی که عمری در آموزش و پرورش مسئولیت داشتند، پس از بازنشستگی تجربه خود را به غیردولتی آوردند که باید مدیریت مدارس غیردولتی از این تجارب استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه به اندازه کافی نگاه تنگ‌نظرانه و سخت‌گیرانه به مدارس غیردولتی وجود دارد، افزود: مدارس غیردولتی باید به سمت افزایش کیفیت حرکت کنند و برای سال تحصیلی جدید در تعیین الگوی شهریه سهم 7 درصد کیفیت‌بخشی، حداقل به 10 درصد می‌رسد.

مدیرکل مدارس غیردولتی آموزش و پرورش تصریح کرد: در تعیین الگوی شهریه، 500 امتیاز مربوط به معلمانی است که رشته تحصیلی‌اشان با درسی که تدریس می‌کنند، مطابقت داشته باشد.

وی با بیان اینکه مدارس غیردولتی دوره‌های ضمن خدمت برای معلمانشان برگزار می‌کنند، ادامه داد: بازرسی و نظارت وظیفه ماست و باید بعد از حمایت، هدایت کنیم و باید نظارت، قوت قلب برای مدیر مدرسه غیردولتی باشد نه اینکه ما او را به زمین بزنیم.

انتهای پیام/

 

Related posts

Leave a Comment