اعلام آمار نهایی متقاضیان ورود به آموزش‌ و پرورش؛ 24 شهریور توزیع کارت

خبرگزاری فرهنگیان

حسین توکلی در گفتگو با خبرگزاری فرهنگیان درخصوص آمار نهایی ثبت‌نام کنندگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار داشت: 178 هزار و 62 نفر برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ثبت‌نام کردند و این آمار نهایی است.

وی افزود: ثبت‌نام در آزمون استخدام پیمانی در مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش از 15 مرداد از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آغاز شد و در ساعت 24 روز چهارشنبه 21 مرداد پایان یافت.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ زمان برگزاری آزمون استخدام پیمانی در مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش، روز جمعه 27 شهریور در مراکز استان‌هاست و کارت‌های شرکت در آزمون از روز دوشنبه 24 شهریور بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 5 هزار نفر جذب خواهند شد که از این تعداد 1300 سهمیه به فرزندان شهدا و ایثارگران اختصاص دارد.

مربیان پیش دبستانی، نیروهای شرکتی و فرزندان فرهنگیان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اولویت هستند و طبق گفته‌های علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش مربیان پیش‌دبستانی در آزمون استخدامی هر نمره‌ای که کسب کنند متناسب با سنواتی که با آموزش و پرورش در سال‌های گذشته همکاری داشته‌اند، درصدی به نمره آنها اضافه می‌شود که تا سقف 20 درصد است و این 20 درصد باعث می‌شود اولویتی را در بحث استخدام برای مربیان پیش‌دبستانی قائل شویم.

بخشی از مربیان پیش دبستانی که عمدتاً زن هستند نسبت به برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعتراض داشته و تجمعی را نیز مقابل مجلس شورای اسلامی داشتند به اعتقاد این گروه عدم جذب یا جذب کم نیروی زن در برخی از استان‌ها باعث شده تا بخش زیادی از مربیان پیش دبستانی که از میان زنان هستند، فرصت شرکت در این آزمون را از دست بدهند.

با وجود آنکه صرفاً قرار است 5 هزار نفر در این آزمون جذب شوند اما بیش از 170 هزار نفر متقاضی شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش هستند این در حالی است که در برخی مناطق کشور و در برخی رشته‌ها یک تا سه نفر قرار است جذب شوند.

Related posts

Leave a Comment