آزادی تعدادی از معلمان زندانی دارای بدهی/ این افراد اقدام مجرمانه نداشتند

خبرگزاری فرهنگیان
خبرگزاری فرهگیان : معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: در اواخر سال گذشته تعدادی از معلمان که اقدام مجرمانه نداشتند و به خاطر موضوعات مالی و بدهی در زندان بودند، آزاد شدند.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی ناصری زنجانی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا به معلمان زندانی که به علت مشکلات مالی در بند هستند کمک می‌کنید؟»، اظهار داشت: بله، مواردی در این خصوص داشتیم.

وی افزود: مواردی داشتیم که یا خودشان و یا خانواده وی بیماری داشت و یا به واسطه بدهی در زندان بود که کمک‌هایی انجام می‌دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین ناصری زنجانی با اشاره به مصداق کمک مالی به معلمان دارای مشکلات مالی و در زندان، تصریح کرد: به عنوان مثال در آستانه پایان سال گذشته با سازمان زندانها هماهنگ کردیم و تعدادی از همکارانی که بدهی داشتند آزاد شدند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سازمان زندانها همکاری خوبی با وزارت آموزش و پرورش دارد، تصریح کرد: برای این کار خود سازمان زندانها کمک کرد و با قسمت امور دیه هماهنگی‌هایی انجام دادیم و تعدادی از معلمانی که کارشان جنبه جرم نداشت، آزاد شدند.

به گفته معاون حقوقی وزیر آموزش و پرورش اکنون چیزی حدود یک هزار معلم در زندان‌های کشور حضور دارند.

 

Related posts

Leave a Comment